Souhrn dnešních zpráv !A: Německo vítá dohodu EU-USA, EU podpořila USA ohledně Krymu a nejistá budoucnost Facebooku

Souhrn zpráv !A: V Německu uvítali dohodu s USA, EU podpořila americkou deklaraci o Krymu a firma Facebook má problémy.

Německý šéfdiplomat vítá rozhovory o odstranění obchodních bariér mezi USA a EU

AP. Německý ministr zahraničí Heiko Maas uvítal dohodu o otevření rozhovoru, které by odstranily obchodní bariéry mezi EU a USA. Podle Maase to ukazuje, že odpovědí na „Amerika na prvním místě“ je „Sjednocená Evropa“. Maas řekl ve čtvrtek, že EU a USA „nejsou nepřátelé…Jsme partneři a spojenci se společnými hodnotami a zájmy.“

Prezident USA Donald Trump a předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker ve středu zastavili směřování k celní válce kvůli autům. Obě strany se dohodly, že další zavádění cel zastaví a začnou se snažit o deeskalaci napětí v oblasti obchodu mezi spojenci.

Evropská unie podpořila americkou deklaraci o Krymu

Tass. Podle vyjádření má dokument ilustrovat rozhodnou, silnou a principiální pozici ve vztahu k nezákonné anexi poloostrova. Deklaraci amerického ministerstva zahraničí podpořila Evropská unie. EU přitom zopakovala, že s ohledem na územní celistvost Ukrajiny EU neuznává a odsuzuje nezákonnou anexi Krymu.

Vedle toho se v dokumentu hovoří „o nebezpečných důsledcích jednání Ruské federace pro světový pořádek a suverenitu dalších zemí.“ Americká administrativa zveřejnila deklaraci o neuznání anexe Krymu ve středu.  Pod dokumentem je podepsán ministr zahraničních věcí USA Mike Pompeo.

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharovová na to později reagovala s tím, že Rusko „zná cenu“ podobných dokumentů“ a dodala, že donedávna byla Pařížská dohoda o klimatu a také dohoda o jaderném programu Íránu také oficiální součástí politiky USA.

Hodnota společnosti Facebook se propadla o třetinu. Kvůli soukromí

Reuters. Společnost Facebook Inc. oznámila, že nová politika soukromí, kterou firma zavádí, bude mít svoji cenu. Podle firmy totiž zpomalí využití reklamy a nová politika bude mít dopady na menší zisky firmy. V důsledku prohlášení ztratila firma jednu třetinu svojí hodnoty. Firma čelí nejisté budoucnosti.

Byznys Facebooku dostal ránu díky nový evropským pravidlům o soukromí a skandálu se společností Cambridge Analytica.

Společnost Facebook se dostala do propadu dvě hodiny potom, co zveřejnila svoje zisky a také růst uživatelů, které zklamaly očekávání.

Následně na burze došlo k propadu akciové ceny společnosti o 150 miliard dolarů v tržní kapitalizaci, což vymazalo všechny zisky společnosti od dubna, kdy Facebook oznámil překvapivě silný růst, a to 63 % v ziscích a také nárůst uživatelů.  Navíc se společnosti nedařilo ani na rozvíjejících se trzích, i když na rozdíl od USA, Evropy a Kanady zde zisky společnosti rostly.

Například v Evropě společnost ztratila 3 miliony uživatelů. Také ve světovém měřítku se společnost potýká s propadem uživatelů, i když jich má stále 1,5 miliardy v druhém čtvrtletí. Společnost také sdělila, že poprvé bylo více než 2,5 miliard uživatelů ve vzájemné interakci. Analytici ale namítají, že uživatelů reálně tráví více času na Messangeru, WhatsApp a Instagramu.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.