Erdogan se chystá do Německa na státní návštěvu

ARD Tagesschau.  Ve vztazích mezi Německem a Tureckem poněkud povolilo napětí. List Bild podle informací, které uvádí ARD Tagesschau, napsal, že známkou toho je očekávaná podzimní návštěva Erdogana v Berlíně.

Bild informoval, že Erdogan by se měl vypravit do Německa na konci září. Německý Bild prý má informaci z vládních kruhů obou zemí. O konkrétním datu se ještě neví. Spolková vláda pouze uvedla, že termíny kancléřky se uvádějí jen týden dopředu.

Erdogan byl na oficiální návštěvě v Berlíně už mnohokrát, naposledy v roce 2014. Jeho podzimní návštěva by ale byla první od jeho převzetí prezidentského úřadu před čtyřmi roky.

V červnu pozici ve volbách potvrdil a ústavní reformou, která Turecko změnila v prezidentský systém, si také Erdogan značně posílil moc.

Vztahy mezi oběma zeměmi jsou napjaté kvůli tomu, jak turecká vláda zachází s pučisty, zatýká také německé občany. Velkým případem bylo zatčení korespondenta „Die Welt“ Denize Yücela. Byl ale v únoru propuštěn.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.