Indie dá za národní protiraketový systém miliardu dolarů

Times of India.  Indie vidí jako nutnost pořídit si vlastní národní protiraketový systém v hodnotě 1 miliardy dolarů, napsal indický list Times of India o víkendu. Nákup systému je součástí obranného plánu pro hlavní město Indie Nové Dillí, který má zajistit hlavnímu městu bezpečnost ze vzduchu a proti možnosti využití raket při útoku na strategické cíle.

Národní protiraketový systém má být vybaven trojrozměrnými radary Sentinel, raketami s krátkým a středním doletem, rampami k vypouštění, centry pro střely a jednotky pro řízení a kontrolu, které mají rychle naleznout a sestřelit celou řadu hrozeb ze vzduchu. Systém je součástí americké protivzdušné sítě, která chrání Washington. Je také umístěn v několika zemích NATO. Vedle nich mají podobné obranné systémy také izraelská města a Moskva.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.