Trump k italskému premiérovi: Děláte skvělou práci

La Stampa. Italský premiér Guiseppe Conte byl přijat v Bílém domě k bilaterálním rozhovorům s Donaldem Trumpem. Trump se nechal slyšet, že souhlasí s tím, že Itálie dělá ohledně imigrace, píše italská La Stampa.

Italský premiér Giuseppe Conte dorazil do Bílého domu na bilaterální rozhovory s americkým prezidentem. Trump svého hosta vítal tím, že „Conte dělá skvělou práci“, a že „plně souhlasím s tím, co Itálie dělá v oblasti legální i ilegální migrace. Mnoho dalších zemí v Evropě by mělo následovat příklad Itálie.“

Trump ovšem také zdůraznil, že USA mají velký obchodní deficit, a to i s Itálií, asi jednu miliard dolarů, takže je potřeba dát věci do pořádku.

Premiér Conte před novináři jen stručně uvedl, že je poctěn, že může v Bílém domě být. U jednání měl být také poradce pro bezpečnost John Bolton.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.