Írán prý provádí vojenské cvičení na moři. Také v Hormuzském průlivu

Reuters.  Podle názoru Spojených států začal Írán námořní vojenské cvičení v oblasti Perského zálivu. Zřejmě došlo k přesunutí načasování pravidelného cvičení vzhledem k napětí mezi USA a Íránem.

Podle zdroje agentury Reuters je možné, že se cvičení účastní na 100 vojenských plavidel, včetně malých lodí.  Další zdroj se domnívá, že by cvičení mohlo skončit tento týden. Podle všeho, jak sdělil anonymní zdroj, se snaží Írán poslat vzkaz USA.

Írán se zlobí na rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa odejít z mnohostranné dohody o jaderném programu země. Vysoce postavení představitelé Íránu už se nechali slyšet, že Írán se jen tak před USA neskloní, i když čelí kampani, která má zaškrtit jeh vývozy ropy.

Velení armády USA potvrdilo, že sledovala zvýšenou aktivitu íránských námořních sil, a to včetně Hormuzského průlivu, který má strategický význam. Situaci velení monitoruje.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.