Austrálie má 25 milionů obyvatel o skoro deset let dříve, než se předpokládalo

Reuters. Podle vládních čísel bude mít Austrálie v úterý rekordních 25 milionů obyvatel, a to skoro 10 let před původním předpokladem růstu populace. Důvodem je přitažlivost země pro statisíce migrantů, kteří sem každoročně přicházejí.

Každou minutu do Austrálie dorazí jeden člověk, ukazují oficiální čísla. To také znamená další poptávku po bydlení, autech, školách a nemocnicích, a také posilování ekonomiky země.

Podle Australského statistického úřadu by země měla dosáhnout za tři roky čísla 26 milionů obyvatel.

Rychlý nárůst migrantů způsobil nový zájem o debatu o ekonomických a sociálních dopadech migrace s ohledem na neodpovídající infrastrukturu. Mezi důsledky jsou přecpané města a také zastavení růstu mezd na expandujícím trhu práce.

Slovy ministra financí země Scotta Morrisona odpovědí na tyto problémy jsou investice do infrastruktury. Vláda má nyní plán na investice do infrastruktury země v rozsahu 75 miliard australských dolarů.

Ekonomický úspěch Austrálie stojí na migraci. Více než jedna třetina obyvatel jsou narozeni jinde. Statisticky sem přicházejí podle posledních čísel nejvíce lidé z Anglie, Číny, Nového Zélandu a Indie, píše Reuters.

V rámci politické debaty má migrace také svoje odpůrce. Senátor Dean Smith patří mezi první, kdo v souvislosti s nárůstem populace mluví o tom, že je třeba problém znovu zvážit. Smith argumentoval právě závažnými nedostatky v infrastruktuře měst jako Sydney a Melbourne, kam míří většina migrantů.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.