Ruhání Severní Koreji: USA se nedá věřit

Reuters. Írán tento týden odmítnul návrh jednání s USA, který přišel na poslední chvíli, zato jednal se Severní Koreou. Do Teheránu přiletěl severokorejský šéfdiplomat Ri Jong Ho. Podle státní tiskové agentury mu prezident Íránu Hasan Ruhání řekl: „Vystupování americké administrativy v těchto letech vedlo k tomu, že se tato země nedá považovat za důvěryhodnou a spolehlivou…“ Podle íránského prezidenta USA neplní svoje povinnosti.

Rúhání také zdůraznil význam spolupráce mezi Íránem a Severní Koreou jako zeměmi s „blízkými názory“.

Ri cestoval do Teheránu ze Singapuru, kde se na bezpečnostní konferenci dostal do slovní potyčky s ministrem zahraničí USA Mikem Pompeem ohledně plnění dohody o jaderném odzbrojení Severní Koreji.

Severokorejský šéfdiplomat v Teheránu označil americké odstoupení od dohody s Íránem a zavedení nových sankcí za porušení mezinárodního práva.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.