Souhrn dnešních zpráv !A: Moskva vidí nové sankce jako drakonické, Teherán nevěří USA a skoro každý čtvrtý Němec má migrační kořeny

Nové sankce proti Rusku považuje Moskva za „drakonické“. Prezident Ruhání řekl Severní Koreji, že USA se nedá věřit. Podle statistiky má skoro každý čtvrtý Němec migrační kořeny.

Rusko: nové sankce jsou drakonické

Reuters. Ruská ambasáda ve Washingtonu reagovala na novou řadu amerických sankcí proti Rusku. Podle jejích slov jsou tyto sankce „drakonické“.

USA ve středu oznámily, že zavedou další ekonomické sankce proti Rusku. Podle zdůvodnění USA určily, že viníkem otravy Skripalových je Rusko a zavede proti němu sankce. Ruská strana odmítá, že by měla s otravou co do činění. Velvyslanectví Ruska v USA také tvrdí, že celá kauza nestojí na důkazech a faktech. Rusko bude i nadále volat po otevřeném a transparentním vyšetřování celé kauzy.

Ruhání Severní Koreji: USA se nedá věřit

Reuters. Írán tento týden odmítnul návrh jednání s USA, který přišel na poslední chvíli, zato jednal se Severní Koreou. Do Teheránu přiletěl severokorejský šéfdiplomat Ri Jong Ho. Podle státní tiskové agentury mu prezident Íránu Hasan Ruhání řekl: „Vystupování americké administrativy v těchto letech vedlo k tomu, že se tato země nedá považovat za důvěryhodnou a spolehlivou…“ Podle íránského prezidenta USA neplní svoje povinnosti.

Rúhání také zdůraznil význam spolupráce mezi Íránem a Severní Koreou jako zeměmi s „blízkými názory“.

Ri cestoval do Teheránu ze Singapuru, kde se na bezpečnostní konferenci dostal do slovní potyčky s ministrem zahraničí USA Mikem Pompeem ohledně plnění dohody o jaderném odzbrojení Severní Koreji.

Severokorejský šéfdiplomat v Teheránu označil americké odstoupení od dohody s Íránem a zavedení nových sankcí za porušení mezinárodního práva.

Skoro každý čtvrtý obyvatel Německa má migrační pozadí

Statista. Téměř každý čtvrtý v Německu má své kořeny v zahraničí. Ať už z Ruska, Turecka, Polska nebo Vietnamu – všichni přišli do Spolkové republiky jako hosté, vyhnanci nebo uprchlíci. Někteří z nich před více než 50 lety, a přesto mnozí ještě nemají německý pas.

Osoba s migračním pozadím znamená, že ona sama či jeden z rodičů se nenarodil s německou státní příslušností. To se v současnosti týká celkem 19,3 milionu lidí, tedy 23,3 % populace v Německu.

 

Infografik: Fast jeder Vierte in Deutschland hat Migrationshintergrund | Statista

Více infografiky najdete na Statista

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.