Souhrn dnešních zpráv !A.: V Německu povolili neústavní symboly a v Rusku uvažují o trestní odpovědnosti za propouštění starších pracovníků

Regulační orgán Německa povolil „sociálně adekvátní“ použití například svastik ve hrách. Ruský premiér naznačil, že by se v Rusku mohlo trestat propouštění starších pracovníků. 

V Německu povolili neústavní symboly v počítačových hrách

Reuters. Počítačové hry, které obsahují symboly neústavních organizací, například svastiky, budou moci být prodávány na německém trhu. Organizace, která se věnuje klasifikaci počítačových her pro Německo, zmírnila svůj přístup k hodnocení her. Podle Německého samoregulačního úřadu pro zábavní software se nyní bude aplikovat článek v trestním zákoníku Německa, který hovoří o „sociálně adekvátním“ způsobu využití takových symbolů. Má se jednat o umělecké nebo odborné využití či nástroj, jak popsat současné dění nebo historii. Obecný zákaz těchto symbolů zůstává v platnosti. Všechny hry, které mají být uvedeny na německý trh, musejí být zkontrolovány regulačním orgánem, dostanou věkovou klasifikaci a také se hodnotí, zda hry obsahují zakázané symboly či obsah. V Německu vznikla kontroverze kolem hry Wolfenstein II. The New Colossus. Hra se má odehrávat po fiktivním vítězství Německa ve válce v roce 1961 a v Německu se objevila na trhu bez svastik a bez Hitlerova knírku.

Medveděv nevyloučil trestní odpovědnost za propouštění starších zaměstnanců

Interfax. Premiér Ruské federace Dmitrij Medveděv nevyloučil, že by mohlo v Rusku mohlo dojít k spříznění administrativní a také trestní odpovědnosti za propuštění starších pracovníků z práce po zvýšení věku odchodu do důchodu. Pode Medveděvových slov se o takovém nástroji nyní vede diskuze a administrativní i trestní odpovědnost patří ke zvažovaným variantám. Podle premiéra bude nutné vytvořit systém garancí také ve vztahu k starším lidem. „Je to naprosto normální“, řekl. Rusko nyní zvažuje zvýšení věku odchodu do důchodu. Návrh vlády je celkově velmi nepopulární, budí kontroverze, silnou kritiku a také protesty.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.