Italská vláda slibuje „Marshallův plán“ pro infrastrukturu

Plán má být odpovědí na tragický pád janovského mostu, který byl ve správě soukromé společnosti.

Italská vláda vytvoří „opravdový Marshallův plán“, aby zajistila stárnoucí infrastrukturu Itálie po tragickém pádu mostu v Janově, sdělil ministr dopravy Danilo Toninelli.

Ve svém postu na Facebooku také vyzval manažery soukromé společnosti Autostrade per l‘Italia, která most provozovala, aby rezignovali. V Janově zkolabovalo 80 metrů mostu Morandi, který spojoval italský Janov s jižní Francií.

Ministr Toninelli i ministr vnitra Matteo Salvini už vyzvali, aby společnost Autostrade pozbyla licenci a obvinili ji z toho, že dělala špatně svojí práci. Podle názoru ministra dopravy by společnost mohla dostat pokutu 150 milionů euro.

Nicméně Toninelliho politická strana Hnutí pěti hvězd byla později kritizována za to, že opravy mostu v Janově dala na seznam oprav, které se zruší, pokud „náklady převáží nad výhodami.“ Webová stránka, kde Hnutí pěti hvězd tvrdilo, že problémy mostu jsou „pohádka pro děti“ byla odstraněna.

Společnost Autostrade tvrdí, že prováděla pravidelné kontroly mostu, a to za pomoci společností a institucí se světovým renomé a že jejich výsledky kontrol byly ujišťující.

Ilustrační obrázek: Autor – Salvatore1991 – Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=71642536

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.