Bolton: Sankce proti Íránu jsou efektivnější, než se čekalo…ale

Reuters. Podle Trumpova poradce pro národní bezpečnost Johna Boltona jsou sankce proti Íránu efektivnější, než se očekávalo. I když, jak Bolton přiznal, Írán pokračuje ve svých regionálních aktivitách, které vadí Spojeným státům.

USA zavedly na začátku srpna první vlnu nových sankcí proti Íránu, a to v souvislosti s odchodem z dohody JCPOA, která se týkala jaderného programu země. Írán na to reagoval velmi rozzlobeně. S americkými kroky nesouhlasí ani EU, ani další signatáři dohody z roku 2015.

„Řeknu to jasně, nové zavedení sankcí už má, myslíme si, opravdu významný efekt na íránskou ekonomiku, na veřejné mínění v Íránu,“ řekl Bolton v rozhovoru s Reuters. Dále sdělil, že dopady jsou silnější, než se očekávalo. „Íránská aktivita v regionu pokračuje v tom být bojovnou: to, co dělají v Iráku, co dělají v Sýrii, co dělají s Hizballáhem v Libanonu, co dělají v Jemenu, co vyhrožují, že udělají v Hormúzské průlivu,“ vyjmenoval Bolton kroky Íránu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.