Migranti z Venezuely se snaží dostat do soboty do Peru

Reuters. Více než 200 občanů Venezuely překročilo nezákonně hranice do Ekvádoru ve snaze utéct před pokračujících ekonomickou a politickou krizí doma. Jejich cílem je Peru. Ekvádor od soboty zavedl nová restriktivní opatření, která požadují při vstupu do země pasy a už nejen občanské průkazy. Tuto sobotu zavede Peru stejné opatření.

Celkově do Ekvádoru přišlo letos 423 tisíc Venezuelanů v oblasti pohraničního přechodu Rumichaca. Stovky migrantů překročily pěšky hranici s Ekvádorem, kde je sledovala asi desítka policistů, kteří ale nezakročili.

„Chceme jenom, aby nás Ekvádor podpořil v cestě do Peru, kde můžeme pracovat,“ řekl jeden z migrantů. Jejich plánem je jít pěšky v horském terénu celkem 840 km v mrazivých podmínkách k hranici s Peru v Huaquille.

Situace na hranicích Ekvádoru se přitom zhoršuje a venezuelští migranti si stěžují, že jim Ekvádor neposkytuje dostatečnou asistenci. Řada lidí spí ve stanech, dochází jim finanční prostředky na jídlo a mají zdravotní problémy. Ekvádorské úřady situaci odmítly komentovat.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.