Britský ministr zahraničí ve Washingtonu žádal další sankce proti Rusku

Jeremy Hunt chce rovněž zavedení nových pravidel pro politickou reklamu a kroky proti kybernetickým útokům. Putinovo Rusko dělá svět nebezpečnější. 

Ministr zahraničí Velké Británie Jeremy Hunt přesvědčoval během své cesty do Washingtonu prezidenta Donalda Trumpa o tom, aby zaujmul tvrdší postoje proti Rusku a jeho hrozbě západním hodnotám. Napsal o tom Patrick Wintour pro britské noviny Guardian (vydání 21/08/2018). Hunt chce, aby došlo k zavedení dalších sankcí proti Rusku a ke stanovení nových pravidel o demokratických volbách, především v oblasti větší regulace politické reklamy a také k omezení kybernetických útoků ve vztahu k volbám.

Hunt, který byl ve Washingtonu v úterý, přinesl také Trumpově vládě svoje varování před protekcionismem a jeho poškozováním volného obchodu. Dalším bodem byla otázka jasných červených linií pro Rusko v použití chemických zbraní a vstupů na jiná území jakým byla anexe Krymu. Ta by se měla stanovit v rámci NATO.

Britský politik ale rovněž přijel do USA se vzkazem o svobodě vyjadřování a nutnosti uchovat svobodu informací – ovšem v tomto ohledu se musel Hunt krotit, protože se dotýkal Trumpovy voličské základny.

Hunt se ve svém vyjadřování odlišuje od předchůdce Borise Johnsona. Jeho postoje budou, jak autor píše, vnímány jako intervence ve prospěch protiruské frakce v americké administrativě. Jedná se o skupinu, která začala postupně zaujímat pozice po tom, co Trump špatně zhodnotil svoje dvouhodinové jednání s Vladimirem Putinem v červenci.

Kromě toho se měl Hunt vyjádřit vůči Rusku v tom smyslu, že: „Samozřejmě musíme s Moskvou jednat, ale musíme být také jasní: ruská zahraniční politika za Vladimira Putina udělala svět nebezpečnějším místem.“

Články zveřejněné v sekci Trendy nemusejí vyjadřovat názor redakce.

Ilustrační obrázek: Autor – Ted Eytan from Washington, DC, USA – UK Secretary of State for Health Jeremy Hunt and Dr. Mark Davies visit the Center for Total Health 25425Uploaded by snowmanradio, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29151885

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.