Macron se po skandálu a dovolené vrací k reformám

AP. Francouzský prezident Emmanuel Macron se po návratu z letní dovolené vrhnul na další ekonomické reformy. Macron doufá, že pauza mu umožní dát své politice novou energii po politickém scénáři v červenci, který vypadal jako noční můra. V plánu je příprava rozpočtu v kontextu nižšího hospodářského růstu, než se očekávalo; dále také změny v oblasti práce a malého podnikání. Dalšími oblastmi zájmu bude podle AP oblast zdravotnictví, a to včetně financování nemocnic, nebo restrukturalizace Elysejského paláce.

Macronova vláda přežila v červenci hned dvojí hlasování o nedůvěře v důsledku skandálu Macronova člena ochranky Alexandre Benalla. Ten byl zachycen na videu, jak bije protestující s pomocí policejního vybavení. Prezident slíbil transparentnost a příkladné chování v rámci své volební kampaně. Skandál ale vzbudil pochybnosti o metodách a jednání Macronova týmu.

Poslední výzkum veřejného mínění ve Francii ukázal na to, že prezidentova popularita je nejnižší od května 2017.

Během srpnové dovolené se Macron příliš na veřejnosti neobjevoval.  Byl na večeři s britskou premiérkou Theresou Mayovou, se kterou jednal o Brexitu, jednal telefonicky s Trumpem, Putinem a Merkelovou. Podle posledních informací se nyní Macron v zahraniční politice zaměří na Brexit, má také v plánu navštívit Dánsko a Finsko na konci srpna a dále pak v září setkání s kancléřkou Merkelovou.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.