Írán a Sýrie podepsaly dohodu o vojenské spolupráci

Reuters. Írán a Sýrie podepsaly dohodu o vojenské spolupráci mezi oběma zeměmi. Dohodu uzavřeli ministři obrany obou zemí, píše agentura Reuters s odvoláním na tiskovou agenturu Tasmin.

Íránský ministr obrany Amír Hatamí přicestoval na dvojdenní návštěvu Damašku v neděli a jednal zde s vysokými armádními představiteli i se syrským prezidentem Bašárem Asadem.

Írán podporoval syrskou vládu během probíhající občanské války v zemi. Agenturní zpráva neinformovala o konkrétním obsahu této dohody.

Poradce pro národní bezpečnost prezidenta USA John Bolton minulý týden prohlásil, že by Írán měl odejít ze Sýrie. Vysocí představitelé íránských ozbrojených sil se vyjádřili v tom smyslu, že vojenská přítomnost Íránu v Sýrii je stojí na pozvání syrské vlády Asada. V nejbližší době nemá Írán v plánu zemi opustit.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.