Trump už zase hrozí: zavedeme cla ve výši 25 % na každé auto z EU

Americký prezident znovu rozvířil vody svým výrokem o clech pro dovozy automobilů. Řekl něco jiného než jeho ministr obchodu.

Během setkání v Západní Virginii se Trump vrátil ke svému oblíbenému tématu. Uvedl, že USA „zavedou clo ve výši 25 % na každé auto, které dorazí z EU.“ Jeho výrok je v rozporu s tím, co krátce před tím uvedl ministr obchodu Ross. Ross se vyjádřil, že není jasné, zda toto zpráva o clech bude vydána do konce srpna. Vše je zpožděno kvůli jednáním, která stále probíhají s Mexikem, Kanadou i Evropskou komisí.

Trump podle CNBC také řekl, že když hovořil s předsedou Evropské komise Junckerem, řekl mu, že celý spor mezi EU a USA se týká aut.

Není ale jasné, kdy se tato opět vyslovená hrozba zhmotní, vzhledem k tomu, co řekl ministr obchodu Ross pro Wall Street Journal. Ross uvedl, že cla nemohou být uvalena v blízké budoucnosti, protože doporučení a analýza ministerstva obchodu není ještě hotová.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.