Brazílie nasazuje vojáky ve státě, kam utíkají Venezuelci

AP. Podle vyjádření brazilského prezidenta Michela Tremera bude ve federálním státě Roraima nasazena armáda k tomu, aby obnovila pořádek. Roraima leží na hranicích s Venezuelou a směřují sem ve velkém počtu venezuelští migranti.

Pode statistik došlo v Roraimě k nárůstu vražd. Brazílie je jako země na světové špičce v počtu vražd. Mezi lednem a červnem dělal v tomto chudém federálním státě podíl vražd na 100 tisíc lidí 27,7. Problémy Roraimy jsou staršího data. V uplynulých třech letech tento brazilský federální stát představoval bitevní pole mezi kriminálními organizacemi. Ty tu bojují o vliv a o území. V poslední době se oblast stala místem, kam přicházejí tisíce migrantů z Venezuely, což je dalším tlakem na státní instituce a co také přispívá k pocitům nestability.

Temer oznámil vyslání vojáků v televizním vystoupení, které bude trvat do 12. září. Jejich pobyt zde může být prodloužen. Počet vojáků, kteří tu budou působit, nebyl uveden.

Toto téma sledujeme například zdezde.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.