Trump: EU je skoro tak strašná jako Čína, jen menší

Juckerův kompromis s Trumpem nefunguje. Americký prezident odmítl nabídku EU na odstranění cel na automobily.

Americký prezident odmítl nabídku EU k úplnému odstranění cel na auta. A hrozí vystoupením USA ze Světové obchodní organizace.

Trumpa evropská nabídka neoslnila. Nabídka odstranění cel na auta na nulu „není dost“, uvedl pro Bloomberg. A zopakoval, že EU je skoro stejně špatná jako Čína, jen menší. Reagoval tím na návrh komisařky pro obchod Cecilie Malmströmové.

Trump a Jean-Claude Juncker se v červenci shodli na tom, že povedou jednání o odstranění obchodních bariér. Evropané se také zavázali, že budou odebírat z USA více sóji a zkapalnělého zemního plynu. Tím prý měly být vyloučeny cla na auta z americké strany.

Německá Tagesschau k tomu v článku dodává, že Trump také řekl, že evropské spotřebitelské chování je nakupovat jejich auta, ne americká auta.

Trump navíc hrozil znovu vystoupením ze Světové obchodní organizace. Když se prý dále nebude vyvíjet, pak vystoupí. U WTO se kupí stížnosti na americkou obchodní politiku dovozních cel.

Trump hrozil vystoupením z WTO již mnohokrát, často kvůli údajné nespravedlnosti vůči USA. WTO prý neustále zachází s USA velmi, velmi špatně. Trump si často stěžuje, že USA jsou ve světovém obchodě poškozovány.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.