Čína je stále připravena na hluboké reformy

Reuters. Bez ohledu na obchodní konflikt s USA je Čína rozhodnuta provést hluboké reformy a spolu s dalšími stranami také vybudovat otevřenou světovou ekonomiku, řekl o víkendu čínský prezident Si Ťin-pching. Zapakoval tak čínský postoj v časech hořké obchodní války s USA.

USA a Číny uvalily celou řadu cel na svoje výrobky. Americká vláda se snaží změnit velký obchodní deficit a nevyrovnanost obchodních vztahů s Čínou.  Míří i na otázku technologických transferů. Čína naopak kritizuje USA za hospodářský protekcionismus a unilaterální kroky.

Na setkání s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem v Peking prezident Si nemluvil adresně, jen zmínil nástup unilateralismu a protekcionismu.

Ujistil také, že rozhodnutí Číny se reformovat zůstává pevné a že Čína je připravená na obchodní liberalizaci a budování otevřené světové ekonomiky.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.