Němci se bojí Trumpa

Podle poslední německé studie se Němci nejvíce obávají dopadů politiky D. Trumpa, uprchlíků a terorismu.

Podle studie, na kterou upozorňuje německá Tagesschau, se Němci nejvíc bojí dopadů politiky amerického prezidenta. Dále se bojí uprchlíků a terorismu.

Největší strach mají Němci, dle velkého reprezentativního výzkumu, z Donalda Trumpa. Vyplývá to z dlouhodobé studie Strachy Němců.

69 % má obavu, že Trumpova politika povede k nebezpečnějšímu světu. Na druhém místě jsou uprchlíci, přetížení Němců a úřadů tímto problémem získal 63 %. Stejný počet tazatelů vyjádřil obavu, že napětí mezi Němci a tam žijícími cizinci bude dalším přistěhovalectvím přibývat.

Strach z terorismu poklesl z prvního místa na páté, obává se ho 59 % Němců, ale je to o 12 procentních bodů méně než v roce 2017.

K největším obavám patří také strach z přírodních katastrof, dále škodlivé látky v potravinách, obavy ze staří a z toho, jak bude o člověka postaráno.

Průzkum se odehrál v červnu a červenci a bylo dotazováno 2300 osob.

Politolog Schmidt k tomu říká, že takový politický průzkum ještě nikdy nebyl. Osobní starosti se vůbec nedostaly do špičky hlavních strachů. Strach z Trumpa na prvním místě je taková malá senzace, uvedl Schmidt. On sám se ale domnívá, že tento strach je oprávněný, neboť americký prezident vytváří v mezinárodních vztazích nevypočitatelnost a destabilizaci.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.