USA navýší v Německu počet vojáků

Navzdory dřívějším informacím nakonec USA zvedne počet svých vojáků umístěných v Německu. Mají „posílit NATO a evropskou bezpečnost“.

Německá veřejnoprávní zpravodajská platforma Tagesschau informuje, že navzdory dřívějším zprávám o tom, že Pentagon zvažuje stažení vojáků z Německa, nakonec dojde k jejich navýšení. Má jít o asi 1500 vojáků navíc.

Americké ozbrojené síly umístí v Německu dalších 1500 vojáků. Jejich úkolem je „posílit NATO a evropskou bezpečnost.“ Americký velvyslanec v Německu uvedl, že Američané jsou odhodláni posílit transatlantickou vazbu a slib prezidenta Trumpa, že zvýší obranyschopnost USA, k tomu přispívá.

Nicméně, píše dále článek, Trumpova vyjádření spíše nadhodila otázky k budoucí roli USA v NATO. Trump například tlačí neustále na navýšení zbrojních výdajů a naznačil, že USA mohou postupovat samostatně.

V Německu je v současné době asi 35 000 amerických vojáků.

Ministryně obrany Ursula von der Leyenová rozhodnutí o navýšení počtu vojáků přivítala. Americké rozhodnutí je prý vítané znamení životnosti transatlantické vazby. A je to také přiznání společné bezpečnosti.

Na začátku týdne ministryně obrany přislíbila významné navýšení rozpočtu na obranu

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.