Spojené státy budou jednat se Saúdskou Arábii a Ruskem o zvýšení těžby ropy. Kvůli Íránu

Reuters. Americký ministr pro energetiku Rick Perry se sejde se svými protějšky ze Saúdské Arábie a Ruska. Jednání se má konat v pondělí a ve čtvrtek, sdělily agentuře Reuters zdroje blízké celé záležitosti. Jednání se má dotýkat sankcí proti Íránu a je projevem snahy Trumpovy administrativy dotlačit ropné producenty k udržení zvýšené produkce ropy před tím, než začnou platit americké sankce proti Íránu. Ty se mají dotknout od listopadu vývozů ropy z Íránu.

Perry bude nejprve jednat se saúdským ministrem Chalídem al-Falíhem ve Washingtonu. Následně má ve čtvrtek přicestovat do Moskvy na jednání s ruským ministrem pro energetiku Alexandrem Novakem. Jednání bude probíhat ve stínu velmi špatných vztahů mezi USA a Ruskem. Novak v minulosti řekl, že ekonomické sankce proti Íránu by měly být projednány a zavedeny Radou bezpečnosti OSN, ve které je Rusko stálým členem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.