Turecko bylo pozváno k účasti na cvičení Vostok 2018

Pozvání členské země NATO oznámil novinářům prezident Erdogan. Turecko nabídku posuzuje.

Rusko pozvalo Turecko k účasti na rozsáhlé cvičení Vostok 2018, které se bude konat v oblasti Japonského, Beringova a Ochotského moře. Napsaly o tom v neděli turecké noviny, informaci přinesly ruské noviny Nězavisimaja gazeta s odvoláním na agenturu TASS. Turecký lídr o tom informoval média na cestě ze summitu v Teheránu. „Turecko bylo přizváno na cvičení Vostok 2018, které organizuje Rusko a Čína,“ řekl Erdogan.

Pozvání bylo předáno k posouzení tureckému ministrovi obrany Hulisi Akarovi, který Erdogana na cestě doprovázel. Ten sdělil, že věc se bude posuzovat a podtrhl skutečnost, že tato vojenská cvičení jsou „velmi důležitá, protože je pozorně sledují Spojené státy“.

Prezident Erdogan v pátek jednal v Teheránu s prezidenty Ruska Vladimirem Putinem a Íránu Hasanem Rúháním. Turecko je členskou zemí NATO.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.