Kim se chce znovu sejít s Trumpem

Reuters. Americký prezident Donald Trump obdržel „velmi přátelský“ dopis od severokorejského lídra Kim Čong-una, uvádí Reuters. Dopis navrhuje také druhé setkání mezi Trumpem a Kimem. Dle vyjádření Bílého domu bylo hlavním obsahem dopisu právě navržení nového setkání.

Obě země vedou jednání o denuklearizaci Severní Koreje od prvního setkání lídrů v červnu. Zatím bez konkrétních výsledků.

Kim nyní navrhuje další summit s Trumpem. Jeho datum není ale nyní jasné. S Kimem bude v druhé půlce září jednat na dalším, v pořadí třetím, summitu v Pchongjangu jihokorejský prezident Mun Če-in. Munova vláda se snaží o trojstrannou diplomacii, ale podle vyjádření Jižní Koreje nejsou zatím splněny podmínky pro možnost summitu na úrovni Jižní Korea – Severní Korea – USA. Podobného názoru je také Trumpův poradce pro národní bezpečnost John Bolton.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.