USA zaplatí Mexiku za deportace

20 milionů dolarů má Mexiku pomoci s deportacemi imigrantů ze střední Ameriky.

Americká administrativa Donalda Trumpa poslala nedávno do Kongresu požadavek na 20 milionů dolarů, které mají být poslány Mexiku v rámci zahraniční pomoci. Mají Mexiku pomoci deportovat kolem 17 tisíc imigrantů bez dokumentů. Zdá se, že to jsou Spojené státy, kdo nyní platí Mexiku, i když Trump sliboval něco jiného.

Peníze mají pomoci Mexiku zaplatit letadla a autobusy pro deportované. Hlavním cílem budou imigranti ze Střední Ameriky, kteří se přes Mexiko snaží dostat do USA. Americké úřady už to potvrdily.

Pohraniční stráž USA tento týden sdělila, že číslo rodin, které nelegálně překročily hranice a byly zatčeny, vyrostlo na 38 %.

Trumpův 20 milionový plán má v Kongresu kritiky. Podobně administrativa čelí politické kritice za to, že přeposlala miliony dolarů k účelu detence a deportace imigrantů bez dokumentů. Mělo se jednat o tichý transfer asi 200 milionů dolarů. Kritici tyto přesuny považují za skandální.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.