Dohoda o navracení uprchlíků Německa a Itálie stále není

Německo uzavřelo dohody o zpětném navracení uprchlíků se Španělskem a Řeckem. Ministr Seehofer už hlásil, že dohoda s Itálií je uzavřena a chybí jen podpisy.

Německo chce vracet migranty od německo-rakouské hranice, tam, kde již dříve podali žádost o azyl. Většina těch, kteří jsou na hranicích zachyceni, pochází právě z Itálie.

Jenže z kruhů italského ministra vnitra prosáklo, že dokud není podpis, nemůže být dohoda vnímána jako uzavřená. Salvini se chystá do Vídně na konferenci k tématu bezpečnosti a migrace.

Salvini dal jasně najevo, že podepíše jen takovou dohodu, která bude znamenat, že Itálie se nebude starat ani o jednoho uprchlíka navíc.

Smlouvy jsou součástí kompromisu velké koalice, který měl vyřešit dlouhodobé spory mezi CDU a CSU. Seehofer dostal za úkol vyjednat dohody s Itálií, Španělskem a Řeckem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.