Čína se nebude v obchodní válce s USA jen bránit, chystá protiopatření

Global Times. Editorial čínského vlády Global Times v anglickém jazyce napsal v pondělí, že Čína nebude v obchodní válce s Washingtonem jednat jenom obranně.  Podle článku jsou obě ekonomiky propojené a nejde jejich vztahy jednoduše přerušit unilaterální hegemonii USA. „Čína si zvolí odpovídající protiopatření.“

Editorial také varoval, že americká politika bude mít dopady celosvětově, protože se týká globální výroby a výrobních řetězců. Čína je připravena na to, aby vyvedla světové hospodářství na správnou cestu. Je také připravena na pozvolné as solidní ekonomické strukturální změny. V zahraniční oblasti se země zaměří na iniciativu Jednoho pásma, jedné stezky. Ta sice nepomůže Číně ustát obchodní válku, ale dá jí větší výběr v budoucí globální ekonomice.

Cílem USA je, píše článek v závěru, utvářet americko-čínské vztahy silou. Nicméně dnes už není možné dostáhnout hegemonie donucením.

Tato obchodní válka je konfliktem a rivalitou mezi unilateralismem a multilaterarismem. Čína si v ní volí spolupráci a koordinaci se všemi zeměmi a bude se snažit o spravedlivé obchodní vztahy, uzavírá vládní list.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.