Velká Británie nestáhne svoje vojáky z Německa, mají zde zastrašovat Rusko

Britští vojáci v Německu zůstanou a budou zde čelit ruské hrozbě.

Podle informací internetového deníku Gazeta.ru s odvoláním na britské noviny The Sunday Times se britský ministr obrany Gavin Williamson rozhodl zdržet stahování britské armády z území Spolkové republiky Německo. Původně měla Británie stáhnout svoje vojáky ze SRN do roku 2020. Podle Wiliamsona je důvodem pro jeho rozhodnutí to, že Rusko dnes přestavuje hrozbu podobně jako za studené války.

V daný moment se v Německu nachází více než 200 britských vojáků (pozn. red.: rozmístění a počet britského vojenského personálu ve světě zde v bulletinu ministerstva obrany, statistika za rok 2016).

Týden před tím, dne 8. září, se objevila zpráva, že USA a celkem 11 evropských zemí společně projednávaly plány na zadržování Ruska. Jednání se týkalo bližší spolupráce v oblasti boje proti dezinformacím a „zhoubnému vlivu“ Ruska, připomněly noviny.

Ilustrační obrázek: Autor – Harland Quarrington/MOD, OGL, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26876959

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.