Macron rád dává dobré rady

Svým rozhovorem s nezaměstnaným zahradníkem, kterému prezident doporučil změnit práci, Macron rozhněval Francouze.

V rozhovoru s nezaměstnaným zahradníkem mu francouzský prezident poradil, ať tedy změní práci. Francouzi to považují za arogantní a reagovali rozhořčeně, informuje Tagesschau.

Emmanel Macron si servítky nikdy moc nebral, případ nezaměstnaného zahradníka je toho důkazem. Dal mu totiž „knížecí radu“ – aby změnil obor, když nemůže najít práci. U řady Francouzů tak potvrdil svou aroganci, vidí ho jako prezidenta bohatých.

Není divu, že ti, kteří už měsíce říkají, že Macron je vzdálen problémům normálních lidí, si myslí, že je arogantní. Macron zahradníkovi, který si stěžoval, že už poslal hromady životopisů, poradil, aby přešel do gastronomie a hotelnictví, kde je poptávka po pracovní síle veliká.

Macronova reakce je všude, na sociálních sítích ji kritizují zleva zprava. Levice říká, že Macron je elitář, vždyť pracoval pro Rothschildovu banku. Jeho vyjádření jsou hodnocena jako nesnesitelná.

Pikantní je, že minulý týden Macron představil plán na potírání chudoby, jehož hlavním cílem je efektivní začlenění dlouhodobě nezaměstnaných. Prý chce rozbít skleněný strop a vytvořit stejné výchozí podmínky pro všechny Francouze.

Samozřejmě, že členové Macronovy strany se prezidenta zastávají. Hovořil prý jasně, bez frází.

Macron vyvolal pobouření již v minulosti, v červnu například označil sociální dávky za „šílenou kopu peněz“, kterou stát vydává. Ve srovnání s těmito verbálními provokacemi pak opatření na potírání chudoby ustupují do pozadí.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.