Firma Alibaba odstoupila od slibu na vytvoření milionu pracovních míst v USA

Slib firmy se nedá naplnit, protože pro něj už neexistují podmínky, řekl výkonný ředitel firmy Jack Ma.

Čínská e-komerční firma Alibaba Group Holding už neplánuje vytvořit v USA 1 milion pracovních míst kvůli obchodní válce mezi USA a Čínou. Sdělil to ředitel firmy Jack Ma. Ma se minulý rok v lednu sešel s americkým prezident Donaldem Trumpem a nabídl vytvoření e-komerční platformy v USA, která by dala práci 1 milionu Američanů. (O tom jsme naše čtenáře informovali zde.)

Ma řekl, že slib byl možný jenom za podmínek přátelských vztahů mezi USA a Čínou a v kontextu racionálních obchodních vztahů. „Tato podmínka dnes už neexistuje, takže náš slib se nedá naplnit.“ Ovšem Ma také sdělil, že jeho firma se bude i nadále snažit o zdravý rozvoj čínsko-amerického obchodu.

Ma také sdělil, že podle jeho mínění není obchod nástrojem války, ale naopak představuje zdroj míru. V pondělí přitom USA oznámily, že zavedou 10% cla na další čínské dovozy do USA v celkové hodnotě 200 miliard dolarů s tím, že výše cla se od nového roku zvedne na 25 % v případě, že Čína neustoupí. Čína zavedla v reakci cla na zboží v hodnotě 60 miliard dolarů.

Ilustrační obrázek: Autor – Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63480145

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.