Erdogan a Tsipras konstatovali zlepšení ve vztazích mezi Řeckem a Tureckem

RIA. Řecký premiér Alexis Tsipras a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v kuloárech zářijového jednání OSN v New Yorku konstatovali zlepšení vztahů obou zemí, informoval zdroj z řecké vlády. Podle těchto informací byl Tsipras pozván na pracovní návštěvu Istanbulu.

Vztahy mezi oběma zeměmi se prudce zhoršily potom, co turecká strana zatkla dva řecké vojáky, kteří překročili hranice do Turecka v rámci hlídkování. K jejich propuštění došlo v srpnu, což napětí mezi oběma sousedy uvolnilo.

Na kuloárním jednání mezi Tsiprasem a Erdoganem zazněla témata jako migrace a ochrana hranic, situace v Egejském moři, kde dochází k častým vojenským incidentům mezi oběma členy NATO a také kyperská otázka.  Obě strany se domluvily na posílení vzájemných kontaktů a na krocích, které by pomohly obnovit důvěru. V otázce migrace oba politici souhlasili s nutností těsnější spolupráce.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.