Souhrn dnešních zpráv !A: Trump obvinil Čínu z vměšování do voleb, labouristé odmítli Brexit podle Mayové a italský ministr popřel rezignaci

Donald Trump obvinil Čínu z vměšování do amerických voleb. Labouristická strana nepodpoří Brexit podle Mayové. Spory v italské vládní koalici o rozpočtu nepovedou k rezignaci ministra hospodářství.

Trump: Čína se vměšuje do voleb v USA

Reuters. Americký prezident Donald Trump obvinil Čínu z toho, že se snaží vměšovat do listopadových voleb do amerického Kongresu. Důvodem prý má být tvrdý postoj Trumpovy administrativy k obchodu – Čína si nepřeje, aby se Republikánské straně ve volbách dařilo.

„Čína se snaží zasáhnout do následujících listopadových voleb v roce 2018. Proti mojí administrativě.“, řekl Trump na zasedání Rady bezpečnosti OSN. O ruském vměšování se Trump v této souvislosti nezmínil.

Čína obvinění amerického prezidenta odmítla.

Labouristé nepodpoří Mayové plán na Brexit

Reuters. Britský opoziční lídr Jeremy Corbyn z Labouristické strany řekl ve středu, že jeho strana nepodpoří Chequer’s plán na odchod z EU, který prosazuje konzervativní premiérka Theresa Mayová. Je to, píše Reuters, zatím nejsilnější varování premiérce ohledně toho, že Brexit visí na vlásku. Vedle toho Corbyn sdělil, že labouristé jsou proti odchodu z EU bez dohody.

Slova padla na konci roční konference Labouristické strany v Liverpoolu, kde dal Corbyn také najevo, že je připraven se ujmout moci s celkovým plánem na radikální změny ve společnosti. Řekl tím také, že Labouristická strana je připravena převzít rozhovory o Brexitu.

Italský ministr hospodářství popřel rezignaci kvůli sporům ve vládě

Reuters. Mluvčí ministerstva hospodářství popřela, že by ministr Giovanni Tria chtěl rezignovat na svůj post. Deník la Stampa uveřejnil informaci, že Tria „je připraven odejít“ a že důvodem pro odchod jsou právě probíhající spory uvnitř vládní koalice Ligy a Hnutí Pěti hvězd ohledně státního rozpočtu.

Podle mluvčí není pravda, že by chtěl Tria rezignovat. Ministr dále pracuje na rozpočtových cílech před čtvrtečním jednáním kabinetu.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.