Špatné zprávy pro Argentinu: její měna bude zřejmě dál oslabovat

Reuters. Podle výzkumu agentury Reuters se dá očekávat, že argentinská měna peso bude v nejbližších měsících klesat ve své hodnotě. Důvodem je skepticismus ohledně možností vlády dostat pod kontrolu inflaci a připojit rozpočtový schodek k dopadům dohody s Mezinárodním měnovým fondem.

Během 12 měsíců se očekává, že by peso mohlo klesnout až o 19 % k dolaru, což je průměr celkem 13 předpovědí, které agentura Reuters provedla mezi měnovými experty.

Jedná se o prudký obrat v odhadech, a to ve srovnání s minulým měsícem, kdy byl předpoklad, že by peso mohlo naopak posílit.  Nyní celkem 7 expertů změnilonázor a hovoří o tom, že peso bude v hodnotě klesat.

Dohoda mezi Argentinou a MMF sice pomůže izolovat měnu od prudkých otřesů, ale nedokáže vyřešit hluboké makroekonomické nerovnováhy, které měnu oslabí. Jen letos argentinské peso kleslo v hodnotě o 50 %, uvádí článek. Patří tak k nejhorším měnám světa.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.