Viceprezident USA přileje olej do ohně napětí s Čínou

Reuters. Americký viceprezident Mike Pence přitvrdí kritiku Číny a její politiky ve světě. Ve čtvrtek má dát Číně jasné varování ohledně toho, že USA se nenechají v oblasti Jihočínského moře zastrašovat. Tato slova mají podle informací Reuters zaznět dnes odpoledne v Pencově projevu. Předpokládá se, že tak dojde k dalšímu nárůstu napětí mezi USA a Čínou.

Jak Reuters informuje, americký viceprezident se v projevu dotkne posledního námořního incidentu v oblasti Jihočínského moře, který se týkal torpédoborce USS Decaturu a jeho pobytu v oblasti, na kterou si dělá nárok Čína. Došlo přitom téměř ke kolizi s čínskou vojenskou lodí – což Pence plánuje označit za bezohledné obtěžování. V projevu má dále zaznět, že Spojené státy se nenechají ani zastrašit a ani neustoupí ze svých pozic.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.