Stačí 150 korun a změníte !Argument k nepoznání. Přidejte se a pomozte!

Od redakce: Alternativní médium zdola se bez finanční podpory svých čtenářů neobejde. Bez ní zůstane jenom na okraji. Argument podporuje průměrně jen asi 0,2 % jeho čtenářů za měsíc.

Milí čtenáři,

v naší poslední výzvě jsme vás požádali o podporu našeho snažení – o měsíční příspěvek na fungování !Argumentu a především jeho další rozvoj. Je třeba mít na paměti, že alternativní médium bez finanční podpory bude vždycky jenom na okraji a bude vždycky začínat i padat s tím, řečeno lidově, na co zbyl čas.

!Argument je zcela závislý na dobrovolných darech našeho čtenářského společenství ve formě předplatného. Nežádáme o granty, nemáme komerční sponzory, na našich stránkách není žádná reklama. Celý obsah je výsledkem dobrovolné práce našich autorů, dvou redaktorek, Ilony a Veroniky, a dvou našich dobrovolnic, které nám v posledních měsících nezištně pomáhají zlepšit jazykovou stránku. A celý obsah je k dispozici zdarma, přestože světovým trendem je online obsah zpoplatňovat – a to i v případech velkých platforem s obrovským čtenářstvem, velkými redakcemi a astronomickými příjmy z reklamy.

V daný moment investujeme jen do technické stránky, do běžného technického zabezpečení a běhu našeho webu. Všechny zbylé finance se snažíme konsolidovat na další rozvoj našeho projektu.

V měsíci květnu nám přispívá průměrnou částkou kolem 150 korun měsíčně 56 lidí, kterým za tuto pravidelnou pomoc velice děkujeme. Počet pravidelných přispěvatelů se pomalu zvedá – v březnu to bylo 43 lidí, nyní je jich 56. Vedle toho nám někteří z vás v březnu, dubnu i květnu přispěli jednorázovou částkou, která pokryla obvyklé celoroční předplatné v hodnotě 150 korun měsíčně (150 x 12). I vám všem moc děkujeme. A několik z vás nás podporuje většími a pravidelnými částkami, za které rovněž velice děkujeme. Skutečně si vážíme každé pomoci, třeba i 50 korun.

Celkově jsme vybrali v květnu cca 16 tisíc korun. Průměrná částka – a to je dobrá zpráva – za poslední tři měsíce činila, díky již zmíněným větším jednorázovým platbám, už pěkných 26 tisíc korun. V současné době nás ale podporuje v průměru jen 0,2 % našich čtenářů. K první metě potřebných asi 45 tisíc korun se tedy posouváme jenom velmi pomalu.

Každodenní obsah nevzniká sám od sebe, je za ním velké množství času a práce. Děláme ji všichni rádi, jenže v podmínkách, které jsou často poněkud polní, což se někdy promítá do formy (hlavně jazykové), ale především a bezpochyby to ovlivňuje zejména obsah – jeho šíři a pokrytí témat, počet článků a obecně celkové možnosti. Účelem vzniku !Argumentu nikdy nebylo najít si koníček pro volný čas, nýbrž provozovat kvalitní médium na úrovni, které vytvoří jeden z alternativních protipólů mainstreamu. To je důvod, proč se budoucnost !Argumentu neobejde bez financí. Považujeme za mnohem férovější požádat čtenáře o příspěvek než hledat jiné zdroje.

Matematika nám přitom říká, že potenciál příspěvků je s naší čteností obrovský:  například kdyby nás podpořilo 150 korunami 5000 lidí – máme 750 000 korun. Opravdu by stačil jeden malý příspěvek od velkého počtu čtenářů a !Argument změníme k nepoznání!

Je nám jasné, že všichni naši čtenáři si peníze vydělávají prací. Také za !Argumentem stojí spousta každodenní práce. Prosíme, zvažte podporu podle vašich finančních možností a pomozte nám náš projekt rozvinout. Máme ambice být moderním, názorově otevřeným a svobodným médiem s bohatým obsahem. Nehoníme se za „clickbity“ a reklamou, neděláme ze čtenosti modlu, které obětujeme kvalitu, nechceme být ideologicky uzavřeným médiem, kde vedle sebe nesmějí být jiné názory, ale věříme, že poctivá práce pomalými krůčky se musí vyplatit. Pokud nám důvěřujete, přidejte se k nám a pomozte!

Děkujeme!

Děkujeme všem našim pravidelným i nepravidelným přispěvatelům za jejich pomoc!

Velké díky našim autorům i našim dobrovolným korektorkám, Mirce a Sabině, za jejich nezištnou práci!

Ilona a Veronika

 

Informace o financování naleznete zde.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.