Saúdská Arábie na jakékoliv sankce odpoví ještě tvrději

Reuters. Z Rijádu v neděli zaznělo, že Saúdská Arábie odpoví na jakékoliv pokusy zemi potrestat za zmizení žurnalisty Džamála Chášakdžího. Varování padlo v souvislosti se stále větším tlakem evropských lídrů na vyšetření události a s tím, že dva američtí představitelé zrušili svoji cestu na saúdskou investiční konferenci.

Novinář Chášákdží zmizel v Istanbulu ze saúdského konzulátu a turecká policii je přesvědčena o tom, že byl zavražděn. Saúdská strana to odmítá.  Americký prezident Donald Trump slíbil „tvrdý trest“ v případě, že se podezření potvrdí. I když k tomu dodal, že by se USA v případě zastavení dodávek zbraní Rijádu potrestaly samy.

Podle citovaného vyjádření Rijádu, Království Saúdské Arábie na jakoukoliv akci odpoví ještě tvrdší akcí.  Bez dalších detailů také konstatuje, že země hraje „vlivnou a vitální roli v globální ekonomice“.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.