Souhrn dnešních zpráv !A: Čína hospodářsky zpomalila, Rusko dodalo Sýrii systémy S-300 a pokračuje summit EU a zemí Asie

Podle posledních čísel čínský růst zpomalil. Rusko dodalo Sýrii modernizované systémy S-300. EU a asijské země mají zachraňovat multilaterární pořádek založený na pravidlech.

Čínské hospodářství zpomalilo

AP. Čína ekonomicky rostla jenom na 6,5 % během posledních 3 měsíců, které končily v září. Je to číslo o 0,2 % menší než minulé čtvrtletí. Jedná se o nejnižší číslo růstu HDP Číny od vypuknutí finančních krize v roce 2009.

Hospodářské zpomalení přichází v době, kdy Čína vede obchodní válku se Spojenými státy.

Rusko dodalo Sýrii tři divize systému S-300M-2

Interfax. Rusko dodalo Sýrii celkem tři divize protiraketového systému S-300M-2. Jedná se o modifikaci klasické S-300 s lepším systémem multifunkční radiolokační stanice, mobilním velícím bodem a také stanicí pro radar ke střelbě.

EU a asijské země v Bruselu mají zachránit multilaterální pořádek

AP. V pátek pokračuje jednání mezi 30 představiteli evropských zemí a 21 představiteli asijských zemí v Bruselu. Tématem jednání je celá řada problémů od klimatické změny po mír na Korejském poloostrově. Německá kancléřka Angela Merkelová se k setkání vyjádřila v tom smyslu, že setkání chce vyslat signál o tom, že všechny tyto země „chtějí na pravidlech postavení multilaterální pořádek“.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.