Ukrajina uvalila sankce na dva televizní kanály, prý jsou proruské

Vstoupilo tak v platnost rozhodnutí parlamentu ze začátku října tohoto roku o zavedení sankcí na kanál NewsOne a 112 Ukrajina.

V sobotu vstoupilo v platnost rozhodnutí ukrajinského parlamentu, které obsahuje žádost o zavedení sankcí proti dvěma ukrajinským televizních kanálům – NewsOne a 112 Ukrajina. Zveřejněním na právním webu Věrchovní rady (parlamentu) tak nařízení začalo platit.

Ekonomické sankce se mají týkat vlastnických struktur obou kanálů, které jsou na Ukrajině považovány za „proruské“. To má být také důvod, proč se na ně uvalují hospodářské a další sankce. Konkrétně se má jednat o zablokování aktiv, zastavení plnění hospodářských a finančních povinností, anulování licencí a zákaz využití radiové či telekomunikační sítě Ukrajiny. Dále spadají pod sankce akcie společností, které kanály vlastní, společnostem se zakazuje investovat v zahraničí či vkládat valuty do jiných zemí.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.