Maďarsko zdvojnásobní finanční podporu maďarské menšiny na Ukrajině

Budapešť podpoří kolem 24 tisíc krajanů finanční injekcí do vzdělání, zdravotní péče nebo sociální oblasti.

Maďarsko v roce 2019 zdvojnásobí svojí finanční pomoc pro maďarskou menšinu na Ukrajině, informuje ukrajinská agentura Unian.

Částka v hodnotě 300 milionů hřiven bude směřovat podle slov maďarského vládního představitele pro 23-24 tisíc lidí v oblasti vzdělání, zdravotní péče, kultury a sociální sféry. Představitel maďarské menšiny na Ukrajině Levante Magyar přitom sdělil, že za poslední dva roky činila celková pomoc na ekonomický rozvoj menšiny 1,7 miliardy hřiven. Podle jeho slov má Maďarsko přitom zájem na silné a bohaté Ukrajině. Budapešť si podle Magyara přeje, aby se Ukrajině podařilo překonat všechny problémy a Maďarsko je tak připraveno zemi pomoci.

Už dříve média informovala o tom, že Maďarsko poskytlo skoro 5 milionů dolarů na vzdělávání v oblasti západní Ukrajiny.

Média také nedávno zveřejnila video, které ukazuje, že maďarský konzulát na Ukrajině vydává maďarské pasy pro Ukrajince maďarského původu s tím, že mají tuto skutečnost tajit před místními úřady. Případ vedl k diplomatické roztržce mezi Ukrajinou a Maďarskem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.