Bolsonaro počítá s vítězstvím v brazilských volbách

Krajně pravicový prezidentský kandidát si už vybírá ministry do své vlády. Očekává drtivé vítězství.

Pravicový (spíš fašistický, pozn. redakce) prezidentský kandidát Jair Bolsonaro si už vybírá ministry do vlády, protože v neděli očekává své drtivé vítězství.

Prozatím se zdá, že ustoupil od návrhu spojit ministerstvo zemědělství a životního prostředí. Tento návrh vzbudil v ekologických kruzích bouři nevole. Zničení ministerstva pro životní prostředí by kolidovalo se závazkem Brazílie chránit deštné pralesy.

Bolsonaro ovšem slíbil zemědělské lobby usnadnění zákonů o držbě zbraní, aby se mohli masivně ozbrojovat. Sám Bolsonaro nepochybuje o tom, že jasně porazí kandidáta levice Fernanda Haddada.

Bolsonaro je armádním kapitánem a hlavním tématem jeho kandidatury je boj proti korupci a kriminalitě. Bolsonaro ale zatím vede kampaň jen velmi obecně, ale očekávají se od něj tržní politiky a la chicagská škola (stačí vzpomenout na Pinocheta, pozn. red.) vzhledem k tomu, že si vybral investora Paula Guedese jako svého ministra financí.

Bolsonaro chce udělat zásadní změny ve státních firmách, například v Petrobrasu, Eletrobraus a dalších.

Průzkum prozatím ukazuje, že vede nad Haddadem, pro Bolsonara bylo 57 % voličů, pro Haddada 43 %.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.