Rusko rozmístilo komplexy Samarkand v řadě regionů a v Bělorusku

Doposud utajované informace o komplexu pro elektronickou válku se dostaly na veřejnost prostřednictvím portálu o veřejných zakázkách.

Podle informací ministerstva obrany Ruska se má opravit celkem 16 systémů radioelektronického boje Samarkand, které jsou v řadě strategických míst – například v Kaliningradu a v Bělorusku. Vyplývá to ze zveřejněné informace na ruském portálu pro státní zakázky. Tendr ukazuje na to, že systémy Samarkand v několika verzích nyní fungují v Archangelské, Kaliningradské, Moskevské, Murmanské, Nižněnovgorodské oblasti, v Krasnodarském a Primorském kraji, v Židovské autonomní oblasti a v Bělorusku. Vedle toho jsou komplexy také ve 13 částech vojenského námořnictva.

Informace o tendru dále uvádějí konkrétní opravy a také celkovou cenu tendru v hodnotě 61 milionu rublů. Opravy mají být hotovy do listopadu 2019.

Informace o komplexu Samarkand si na webu o státních zakázkách všimla ruská média. Ruské úřady předtím nepodávaly informace o tom, jak a kde je tento vojenský systém konkrétně využíván.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.