„Seřízení hodinek“ má být hlavním úkolem setkání Putin-Trump, zní z Kremlu

Témat jednání pro připravovaný summit je mnoho, ale je tu jeden detail. Schůzka zatím nebyla domluvena konkrétně.

Hlavním cílem nadcházející schůzky mezi prezidenty Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem má být „seřízení si hodinek“, řekl mluvčí ruského prezidenta Dmitrj Peskov agentuře RIA Novosti.

Podle Peskova mají oba lídři mnoho témat, o kterých by měli jednat a vyměnit si k nim názory. Peskov zmínil především otázku strategické stability a zdůraznil, že je důležitá tím spíš, že Trump oznámil záměr USA vypovědět dohodu INF.

Součástí jednání obou politiků by měla být také otázka vzájemných vztahů mezi USA a Ruskem, dodal.

Peskov připustil, že schůzka mezi Trumpem a Putinem byla sice navržena, ale zatím nebyla nijak konkrétně domluvena.

Nejdříve by se Trump a Putin měli setkat snad v rámci oslav konce první světové války v Paříži 11. listopadu, a pak na začátku roku 2019 – poradce pro národní bezpečnost John Bolton během nedávného jednání v Moskvě tlumočil Trumpovo pozvání Putinovi do Bílého domu. Pokud Putin pozvání příjme, bude to první návštěva ruského lídra po odchodu administrativy George Bushe ml. Putin byl v Bílém domě naposledy v roce 2005.

Ilustrační obrázek: Autor – Oficiální stránky prezidenta Ruské federece (www.kremlin.ru)

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.