Islám není kompatibilní s americkými hodnotami, míní 42 % Američanů

Nový výzkum ukazuje, že 56 % dotázaných vidí islám jako kompatibilní, zatímco 56 % se obává muslimského extrémismu.

Výzkum veřejného mínění, který provedla New America Foundation a American Muslim Institution, ukazuje na nejvyšší úroveň nedůvěry k muslimům v USA. Informuje o tom Al Jazeera.

Velká část Američanů je podle výzkumu přesvědčena, že islám není kompatibilní s americkými hodnotami. Konkrétně výzkum ukazuje na to, že 56 % Američanů si myslí, že islám je kompatibilní s americkými hodnotami, 42 % se domnívá, že není. Kolem 60 % je toho názoru, že američtí muslimové jsou stejní vlastenci jako ostatní, 38 % si to nemyslí.

Zveřejněný výzkum dále ukázal na to, že 74 % dotázaných Američanů akceptuje názor, že ve společnosti je bigoterie vůči muslimům. 56 % má obavy z extrémismu mezi muslimy. Výzkum také poukázal na to, že negativnější názory na muslimy mají republikáni. 71 % z nich míní, že islám není kompatibilní s americkými hodnotami, 56 % republikánů potvrdilo obavy z toho, že by v jejich sousedství vznikla mešita.

Ovšem jeden z autorů výzkumu tvrdí, že se antimuslimské nálady nedají spojovat jenom s politickou pravicí. Kromě toho výzkum ukázal, že méně, než polovina Američanů se osobně zná s nějakým muslimem.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.