Ruhání: muslimové by se měli spojit proti USA

Íránský prezident na teheránské konferenci o islámu kritizoval nepřímo Saúdskou Arábii a dalšé země Perského zálivu za jejich spojenectví s USA.

Íránský prezident Hasan Ruhání vyzval muslimy po celém světě, aby se spojili proti USA, místo toho, aby před „zločinci rolovali červený koberec.“

Ruhání na konferenci s tématem islámské jednoty v Teheránu uvedl, že podřídit se Západu vedeného USA je zrada náboženství a je to proti budoucím generacím regionu.

Dále také sdělil, že „bud‘ se před zločinci bude rolovat červený koberec, nebo se bude pevně stát proti nespravedlnosti, což znamená zůstat věrný Prorokovi, Koránu a našemu islámu.“

Jeho slova byla jasnou narážkou na politiku Saúdské Arábie a dalších zemí Perského zálivu, které mají těsné vazby na USA.

Rivalita Íránu a Saúdské Arábie má hluboké kořeny, projevuje se například tím, že podporují různé strany v Sýrii a Jemenu i rozdílné politické frakce v Iráku a Libanonu.

Ruhání také řekl, že Írán je připraven hájit zájmy saúdského lidu proti terorismu, agresi a mocnostem a nechce za to 450 mld. dolarů – což byla narážka na kontrakt Saúdské Arábie s USA.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.