Putin: nechceme opustit dolar, ale dolar opouští Rusko

Ruský prezident na investičním fóru sdělil, že dedolarizace není ruským cílem, přesto k ní dochází.

Podle slov ruského prezidenta Vladimira Putina není cílem Ruska opustit dolar. Dolar opouští Rusko, řekl ruský lídr na investičním fóru banky VTB „Rusko volá“.

„Naším cílem není opustit dolar, dolar opouští nás. A ti, kdo dělají taková rozhodnutí, se nestřílejí jen do nohy, střílejí se už o něco výš, protože taková nestabilita v dolarových účtech vyvolává u mnoha světových ekonomik přání najít alternativní rezervní valuty a vytvořit si na dolaru nezávislé systémy účetnictví“, cituje Kommersant prezidenta Putina.

Ruská vláda v říjnu letošního roku oznámila, že pracuje na plánech, jak snížit dolarovou závislost ruské ekonomiky, včetně zákazů plateb v cizí měně a oběhu dolaru. Cílem je snížit dopady dalších sankcí proti Rusku a jak jsme psali zde , dedolarizace ruské ekonomiky už některé výsledky přinesla.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.