Evropský komisař chce, aby všichni schválili migrační pakt

Evropská komise apelovala na Rakousko a dalších pět zemí, aby se vzdaly odporu vůči migračnímu paktu OSN.

Eurokomisař Dimitris Avramopoulos nemá pochopení pro kritiky migračního paktu, napsal švýcarský list Neue Zürcher Zeitung.

Evropská komise apelovala na Rakousko a dalších pět zemí, aby se vzdaly odporu vůči migračnímu paktu OSN. Komisař Avramopoulos přímo řekl, že nechápe odmítnutí migračního paktu OSN, protože dokument není právně závazný a nikdo není k podpisu nucen. „Prosím naléhavě všechny dané země EU, aby ještě jednou rozvážily odmítnutí paktu a připojily svůj souhlas. Je to velmi důležité.“

Kdo odmítá pakt, ten ho nedostatečně prostudoval, řekl komisař. Není to jen předsednická země Rakousko, je to také ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko a Bulharsko. Italská vláda ještě neučinila rozhodnutí.

Německá kancléřka se 10. prosince zúčastní konference v Maroku, kde má být pakt přijat. V německém Bundestagu byl pakt přijat velkou většinou.

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.