Annegret Kramp-Karrenbauerová zvítězila na sjezdu CDU

Aktuálně: Zvolením A. Kramp-Karrenbauerové přichází politický signál, že se CDU nijak radikálně měnit nebude.

Na sjezdu největší německé strany, CDU, zvítězila opět žena, kandidátka, kterou si za svou nástupkyni zvolila současná kancléřka Angela Merkelová. Ve dvou kolech zvítězila Annegret Kramp-Karrenbauerová. Ve druhém kolem získala 517 hlasů a porazila tím svého vyzyvatele Friedricha Merze. Jens Spahn, ministr zdravotnictví, neuspěl už v prvním kole.

Kramp-Karrenbauerová získala tedy 51,7 %, jedná se tedy o dosti těsné vítězství. AKK, jak se nová předsedkyně CDU zkracuje, ve svém projevuje zdůraznila svou zkušenost a úspěchy v Sársku, což byl také její nejsilnější argument proti konzervativci Merzovi. Hovořila o odvaze a Evropě a světě, v němž budou panovat pravidla.

Sjezd CDU byl významný, neboť po 18 letech se Merkelová rozhodla neobhajovat funkci předsedkyně strany a také bylo vícero kandidátů na předsedu.

Jak uvádí Die Zeit, AKK představuje pokračování kurzu Merkelové.

Ilustrační obrázek: Autor – Olaf Kosinsky – Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53977092

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.