Ukrajina obvinila z organizace násilí ve Francii Rusko

Za nepořádky a násilím mají podle ukrajinské tajné služby stát ruské tajné služby. Důkazem je fotografie.

Ukrajinská Služba bezpečnosti (SBU) oznámila, že francouzské protesty žlutých vest jsou dílem ruské hybridní agrese. Uvedla to na svém facebookovém profilu. Důkazem je pro SBU fotografie dvou protestujících se žlutými vestami, kteří nesou v ruce vlajku východoukrajinské, neuznané Doněcké lidové republiky, informuje ruský list Kommersant s odkazem na profil SBU na Facebooku.

Podle informací SBU se má jednat o dvě postavy, které jsou s DLR spojeny. Sorlen Fabris má být členem analytického centra Katechon, který založil ruský byznysmen Konstantin Malofjev a Xavier Moro je zase členem informačního centra Stratpol, kterou SBU považuje za „pátou kolonu Ruska“ ve Francii. Moro je od roku 2013 občanem Ruské federace, uvádí se dále.

SBU dále tvrdí, že ruské tajné služby verbovaly stovky evropských radikálů, které pak přivezly jako pozorovatele na „pseudo-volby“ na Donbas. Měli tak získat „revoluční zkušenost“. Nyní tito radikálové začali působit v Evropě. „Za zády klidných protestujících přichází k organizaci nepořádku a násilí ve Francii,“ tvrdí SBU dále s tím, že ruské tajné služby chystají totéž také v Belgii, Německu, Španělsku, Bulharsku a dalších zemích.

Ilustrační obrázek: Autor – LNicollet from Romainville, France – IMG_0831, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74826451

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.