Do Německa přišlo letos méně žadatelů o azyl

Číslo za rok 2018 bude o dost menší, než je určená maximální hranice pro roční migraci do země.

Podle informací listu Bild ukazuje předběžná zpráva o migraci, že letos přijalo Německo 166 tisíc žádostí o azyl, včetně 30 tisíc dětí, které se narodili migrantům v Německu. Informovala o tom tisková agentura Associated Press. Číslo je menší než to za rok 2017, kdy se jednalo o 198 317 žádostí a je pod vládní hranicí, která je stanovena v rozmezí mezi 180 až 220 tisíc.

Do Německa přitom přišel mezi roky 2015 až 2016 více než jeden milion žadatelů o azyl, kteří sem směřovali ze zemí zmítajících se v násilí: ze Sýrie, Iráku a Afghánistánu, aby v Německu nalezli azyl. Od té doby se ale příchod nových migrantů značně snížil, píše AP.

Představitel německých skupin zaměstnanců sdělil, že integrace migrantů do pracovního procesu jde rychleji, než se očekávalo. Už 400 tisíc z nich pracuje nebo se zaučuje.

 

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.