Corbyn je obviněn, že premiérku nazval „pitomou ženskou“

Parlamentní střet mezi premiérkou Mayovu a lídrem opozice Corbynem měl poněkud osobní dohru.

Lídr britských Labouristů Jeremy Corbyn je viněn, že si po střetu s premiérkou Theresou Mayovou pro sebe mumlal „stupid woman“ (blbá/pitomá ženská), informuje POLITICO. Právě tato slova prý Corbyn zabručel, když se posadil po výměně názorů s premiérkou v rámci týdenních parlamentních interpelací, kdy ho kritizovala, že nesvolal hlasování o důvěře vládě. „Vím, že budou Vánoce, vím že je sezóna vánočních večírků. A on se chystá svolat hlasování o důvěře, ale co vlastně proboha udělá? Svolá ho? Nesvolá? Mám radu. Podívejte se za sebe! Nejsou tím nadšeni ani oni, ani celá země“, zaútočila Mayová na Corbyna.

Skupina konzervativních poslanců parlamentu žádala předsedu sněmovny Johna Bercowa, aby proti Corbynovi zakročil. Bercow to odmítl s tím, že Corbyna neslyšel zmíněná slova pronést, a hned se na něj snesla vlna kritiky. Poslankyně za Konzervativní stranu Andrea Leadsomová sdělila, že jí Bercow dluží omluvu za to, že i ji letos nazval „blbou ženskou“.

Mluvčí Jeremy Corbyna obvinění odmítl s tím, že Corbyn použil frázi „stupid people“ (blbci, blbí lidé).

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolné předplatné, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování !Argumentu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte zde.